https://concrete5.org.pl/

Strona o nowoczesnych metodach leczenia, gotówce, ogrodzeniach

Dom

DOM DREWNIANY BARDZIEJ PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA? OTO, CO MUSISZ ZROBIĆ

Często jest tak, że zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby pomóc środowisku. Odpowiedź jest prosta, wystarczy zacząć żyć bardziej ekologicznie.

Drewniany dom, a ochrona przyrody

Wiadomym jest, że drewno pochodzi z natury, dlatego drewniane domy już same w sobie są niezwykle ekologiczne. Tak naprawdę, w świecie budownictwa nie ma bardziej przyjaznego dla środowiska materiału niż drewno. Dlaczego? Przede wszystkim, ten naturalny surowiec nie jest w żaden sposób wytwarzany, co zmniejsza emisję paliw kopalnych. Ponadto, drewno ma zdolność pochłaniania dwutlenku węgla i doskonale nadaje się do recyklingu. Poza licznymi zaletami dla środowiska, drewniane budynki są również korzystne dla samych właścicieli – niezwykłym autem domu z drewna jest to, że to często dom bez pozwolenia na budowę. Pomimo tych korzyści, Ty również możesz przyczynić się do zwiększenia zalet drewnianego domu. Oto kilka pomysłów na bardziej ekologiczny dom:

Zacznij od recyklingu

Powodem, dla którego recykling jest tak ważny jest to, że zapobiega zanieczyszczeniom, redukując potrzebę pozyskiwania nowych surowców, przy czym pozwala zaoszczędzić energię elektryczną potrzebną do wytworzenia nowych produktów. To natomiast powoduje zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Ponadto, recykling w znacznym stopniu zmniejsza ilość odpadów, które trafiają na wysypiska i umożliwia ponowne wykorzystanie wielu materiałów.

Wykorzystaj energię słoneczną

Warto jest używać tego, co już się ma, dlatego niezwykle mądrym rozwiązaniem na ochronę środowiska jest wykorzystanie energii ze słońca, zamiast z prądu. Proces produkcji energii elektrycznej w znacznym stopniu zanieczyszcza powietrze, powodując emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Natomiast, dom drewniany napędzany energią słoneczną jest ekologiczny, ponieważ jego źródłem jest słońce, a nie elektrownia. Wystarczy zainstalować panele fotowoltaiczne, żeby móc korzystać z jego zalet.

Redukuj zużycie wody

Niewątpliwie, woda to bardzo wartościowy surowiec, dlatego powinno się go używać z rozwagą. Chociaż woda to zasób odnawialny, to mimo wszystko na całym świecie jest wiele miejsc, w których wody brakuje i to jest jeden z powodów, dlaczego nie powinniśmy jej marnować. Jeśli chcesz, aby Twój dom z drewna był bardziej ekologiczny, to: zakręcaj kran podczas mycia zębów, bierz prysznic zamiast kąpieli i przede wszystkim zbieraj deszczówkę, którą możesz umyć samochód lub podlać kwiaty.

Trzymaj się z dala od chemikaliów

Nie jest tajemnicą, że substancje chemiczne są bardzo szkodliwe. Jeśli chodzi o środowisko, niebezpieczne chemikalia i inne zanieczyszczenia, takie jak odpady z tworzyw sztucznych, są uwalniane do atmosfery w dużych ilościach, akumulują się w przyrodzie, przedostają się do gleby, powietrza i wody, po czym gromadzą się w naszych ciałach, co powoduje wiele problemów zdrowotnych. Dlatego, należy unikać produktów, w których skład wchodzą takie substancje jak amoniak, fosforany, sól trisodowa.

Zaufaj ekologicznym markom

Marki ekologiczne to takie, które chronią środowisko naturalne. Produkty pozyskiwane od takich marek są wytwarzane w sposób mu przyjazny, nie wykorzystując zasobów naturalnych, często są to także produkty z recyklingu. Dzięki temu, możliwe jest uniknięcie zanieczyszczeń wody i powietrza oraz zabezpieczenie się przed wszystkimi szkodliwymi substancjami. Korzystając z marek ekologicznych dbasz o dobro swoje i planety.

Tak naprawdę jest wiele sposobów na to, aby żyć bardziej ekologicznie, w zgodzie z naturą. Pamiętaj, że wprowadzając pewne zmiany w swoim stylu życia możesz wiele zyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *