https://concrete5.org.pl/

Strona o nowoczesnych metodach leczenia, gotówce, ogrodzeniach

Inne

Betonowe posadzki przemysłowe

Betonowe posadzki przemysłowe – rodzaje i przeznaczenie posadzek z betonu

Właściwie wykonana posadzka jest bardzo istotna zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Do jej przygotowania stosuje się różne materiały, w tym także beton, z którego powstają posadzki przemysłowe.

Czym są posadzki betonowe przemysłowe?

Betonowa posadzka powstaje na bazie betonu – jednego z najpopularniejszych materiałów budowlanych, który wytwarzany jest z cementu, kruszywa oraz z wody.

Przemysłowe posadzki betonowe cechują się wieloma zaletami, co przekłada się również na ich popularność. Są wytrzymałe na uszkodzenia, odporne na liczne czynniki zewnętrzne, w tym chemikalia, mogą być także estetyczne, gdy będą odpowiednio wykończone.

Do produkcji betonowych posadzek przemysłowych wykorzystuje się specjalne gatunki betonu z dodatkami, by nadać im odpowiednie właściwości. Pod względem swojej nawierzchni mogą być one zacierane na ostro albo na gładko.

Można dostosować je także indywidualnie do przewidywanych obciążeń, dlatego mogą być one wykorzystywane również tam, gdzie po posadzkach ma poruszać się cięższy sprzęt.

Rodzaje posadzek betonowych

Posadzki betonowe dają szerokie możliwości w tworzeniu nawierzchni o określonych właściwościach, które wymagane są w danej przestrzeni. Dzięki temu są one również tak wszechstronne i sprawdzają się w wielu wnętrzach i na zewnątrz.

Wśród wykonywanych posadzek znajdują się między innymi:

  • betonowe posadzki zbrojone siatką pojedynczą
  • betonowe posadzki zbrojone siatką podwójną
  • fibrobetonowe posadzki zbrojone włóknami stalowymi
  • betonowe posadzki zbrojone włóknami polimerowymi
  • betonowe posadzki zbrojone włóknami polipropylenowymi, ograniczające rysy skurczowe

Gdzie stosuje się przemysłowe posadzki z betonu?

Posadzki przemysłowe betonowe są stosowane w wielu przestrzeniach, między innymi są one używane w przemyśle – firmach działających w różnych branżach, a także spotykane są w obiektach handlowych, magazynowych, usługowych. Także wykonuje się je w budynkach mieszkalnych. Stosowane są między innymi do wykonania podłóg, podjazdów, ciągów komunikacyjnych, ramp.

Ponadto posadzki przemysłowe z betonu produkowane są na zewnątrz, gdzie mogą one służyć jako place, parkingi, przestrzenie do składowania.

Osobom chcącym zamówić posadzki pomocą służy betoniarnia Bielsk-Biała jest jednym z wielu miast, gdzie można zlecić ich wykonanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *